Reklama
Reklama

4 nowe przystanki na trasie kolejowej Poznań - Oborniki od niedzieli

fot. PKP PLK

Podróżni będą mogli korzystać z przystanków Poznań Podolany, Złotniki Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo.

- Nowe przystanki powstały na poznańskich Podolanach (przy ul. Szczawnickiej), na Osiedlu Grzybowym w Złotnikach (w pobliżu ul. Dworcowej), w Złotkowie (w rejonie ul. Kochanowskiego) oraz w Bogdanowie (niedaleko cmentarza przy ul. Komunalnej). Dobry dostęp do pociągów, w szybko rozwijających się dzielnicach i miejscowościach, sprawia, że kolej jest atrakcyjną alternatywa dla ruchu drogowego i skraca czas dojazdu do centrum Poznania - tłumaczy Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK.

Podróż pociągiem z Podolan do centrum Poznania będzie trwać około 10 minut. To doskonała alternatywa dla podróży samochodem czy komunikacją miejską. Perony na nowych przystankach mają długość 200 metrów i są wysokie na 76 centymetrów. - Wszystkie obiekty mają antypoślizgową nawierzchnię ze ścieżkami naprowadzającymi. Są ławki, wiaty i czytelne oznakowanie. Dobrą widoczność po zmroku zapewni jasne oświetlenie - dodaje.

Przystanki powstały w ramach modernizacji trasy kolejowej Poznań - Piła, która kosztuje 500 milionów złotych. Już zmodernizowano 34 perony, a pociągi jeżdżą po bezstykowych torach zmniejszających poziom drgań i hałasu. Zmodernizowano też 63 przejazdy kolejowo-drogowe. Inwestycja cały czas trwa.

Dzięki już przeprowadzonym pracom pociągi pospieszne z Poznania do Piły jadą o 15 minut krócej niż dotychczas. W przyszłym roku, po uzyskaniu wszystkich pozwoleń, czas podróży ma się skrócić o 40 minut w stosunku do okresu sprzed remontu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro