Reklama

Wilki zagryzły trzy kozy na północy Wielkopolski?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. YT/Fotopułapka TV
Zdjęcie ilustracyjne | fot. YT/Fotopułapka TV

Wiele wskazuje na to, że kozy z miejscowości Stare Dzierzążno w powiecie złotowskim padły ofiarą watahy wilków.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Właściciele zwierząt podejrzewają, że za atakiem na trzy kozy stoją wilki, które pojawiają się na północy Wielkopolski. Portal asta24.pl opisuje, że właściciele kóz skarżą się, iż nie otrzymują pomocy od lokalnych instytucji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak precyzują dziennikarze lokalnego portalu, w sytuacji, gdy wystąpiła szkoda spowodowana przez wilki, bobry, niedźwiedzie, rysie czy żubry, trzeba to zgłosić do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. - Dodatkowo, jeżeli mamy podejrzenie, że to jest szkoda wyrządzona przez wilki, to przede wszystkim nie powinno się uprzątać zagryzionego zwierzęcia, powinno się zabezpieczyć wszelkie ślady, a także w miarę możliwości wykonać dokumentację fotograficzną zagryzionego zwierzęcia innych śladów w obrębie miejsca zdarzenia - tłumaczy portalowi asta24.pl Jacek Przygocki z RDOŚ.

RDOŚ musi następnie zweryfikować zgłoszenie. W przypadku Starego Dzierzążna weryfikacja odbędzie się w piątek. Na miejscu pojawią się pracownicy RDOŚ. To od ich decyzji zależy czy właściciele zagryzionych zwierząt otrzymają odszkodowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro