Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak w trakcie prekampanii prezydenckiej miał 1 dzień urlopu. "Kampania nie kolidowała z obowiązkami"

Jedno z ostatnich spotkań w trakcie prekampanii | fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Nasz czytelnik zastanawia się nad tym, czy prezydent Poznania w trakcie kampanii do prawyborów prezydenckich korzysta z urlopu.

- Gdańsk, Kraków, Łódź, Szczecin i pewnie kilka innych miast... Jacek Jaśkowiak w czasie kampanii do prawyborów prezydenckich zwiedził pół Polski. Interesuje mnie, jako obywatela tego miasta, czy pan Jaśkowiak robił to podczas urlopu, czy formalnie był wtedy w czasie pracy na stanowisku prezydenta Poznania - pyta Błażej. - Bo takich prywatnych spraw (a kampania do prawyborów nie leży w obowiązkach prezydenta Poznania, więc są to prywatne interesy pana Jaśkowiaka) raczej nie załatwia się w czasie pracy na stanowisku prezydenta miasta - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zapytaliśmy o to rzeczniczkę prezydenta, Joannę Żabierek. - Prezydent Jacek Jaśkowiak wykonuje obowiązki Prezydenta Miasta Poznania w dotychczasowym wymiarze. Prowadzona przez niego kampania w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej nie kolidowała z tymi obowiązkami, gdyż aktywności w ramach prekampanii realizowane były w weekendy lub ewentualnie w godzinach popołudniowych i wieczornych w dni robocze. W trakcie prekampanii prezydent miał 1 dzień urlopu - wyjaśnia.

Jackowi Jaśkowiakowi w kampanii pomaga wiceprezes PIM, Marcin Gołek. - Wiceprezes Marcin Gołek w czasie prowadzenia kampanii przez Jacka Jaśkowiaka skorzystał z prawa do 2 dni przerwy w wykonywaniu umowy o świadczenie usług zarządzania - tłumaczy Maja Chłopocka-Nowak z PIM. - Jednocześnie pragnę podkreślić, że członkom zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich w ramach ww. umowy, czas świadczenia usług zarządzania został określony w sposób zapewniający najbardziej efektywne zarządzanie Spółką. Aktywności Wiceprezesa Gołka związane z prekampanią nie kolidowały z tym czasem w zakresie większym niż wspomniane wyżej dwa dni przerwy w świadczeniu usług zarządzania i w żadnym razie nie odbiły się na ich jakości - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro