Reklama
Reklama

"Paderewskim" z Poznania do Warszawy: od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy na kolei

fot. PKP Intercity

Jak informuje PKP Intercity, wraz z nowym rozkładem jazdy na kolei, zwiększy się liczba pociągów odjeżdżających z naszego miasta.

W nowym rozkładzie będzie prawie 50 połączeń z Poznania. - Intercity uruchomi nowy pociąg EIC Paderewski, który połączy Warszawę z Poznaniem. Mimo zakończenia modernizacji linii łączącej Warszawę i Poznań, PKP Intercity utrzyma jedną parę pociągów na dotychczasowej trasie objazdowej przez Gniezno, Inowrocław. Pociąg TLK Warta w godzinach porannych będzie wyjeżdżał z Poznania, w godzinach popołudniowych z Warszawy - wyjaśnia PKP Intercity.

Dalej niż dotychczas pojedzie skład IC Wawel z Krakowa kursujący dotąd do Poznania. Jego trasa zostanie wydłużona do Zielonej Góry, dzięki czemu ze stolicy Wielkopolski będzie można wieczorem dojechać do największego miasta województwa lubuskiego, a rano dojechać z ZG do Poznania.

- Na tory wraca pociąg IC Włókniarz, który połączy Szczecin i Łódź, zatrzymując się m.in. w Poznaniu i Kaliszu. Pociąg IC Dąbrowska relacji Lublin - Warszawa - Wrocław, w efekcie modernizacji linii kolejowej nr 281, zostanie skierowany przez Krotoszyn, który tym samym uzyska stały dostęp do usług PKP Intercity. Z Warszawy w kierunku Krotoszyna będzie można wyjechać w godzinach popołudniowych, a do stolicy we wczesnoporannych - dodaje. Zwiększy się także liczba połączeń z Poznania do Koszalina i Słupska, tym samym zyskają pasażerowie mieszkający m.in. w Pile. - Wydłużona zostanie relacja składu TLK Rozewie, kursującego obecnie między Gdynią a Bielskiem-Białą, do Żyliny, jednego z największych miast Słowacji. Pociąg zapewni codzienne skomunikowanie Poznania z południowym sąsiadem Polski.

Zmiany zostaną wprowadzone m.in. przez remonty trwające na torach na przykład na linii Poznań - Szczecin i Poznań - Wrocław. Od marca przyszłego roku zamknięta zostanie linia kolejowa Zbąszynek - Czerwieńsk ze względu na remont, a tym samym ze Zbąszynka do Zielonej Góry pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

To nie koniec. PKP PLK informują, że od 15 grudnia na linii Poznań - Piła podróżni będą mogli korzystać z czterech nowych przystanków: Poznań Podolany, Złotniki Osiedle Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo. - Po 12 latach możliwe będą podróże na linii Leszno - Głogów, ważne dla mieszkańców Wielkopolski, Dolnego Śląska i woj. lubuskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro