Reklama
Reklama

Pierwsze prognozy na święta: w Poznaniu zamiast śniegu... deszcz

fot. 6979608/pixabay/cc0

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w Poznaniu będą to kolejne święta Bożego Narodzenia bez śniegu.

Obecnie termometry w mieście pokazują nawet -3 stopnie Celsjusza. Odczuwalna temperatura jest jednak jeszcze niższa. Termometry w czwartek pokażą maksymalnie do 2 stopni, ale odczuwać będziemy -4. W piątek czekają nas podobne wartości na termometrach - od 0 do mniej więcej 2 stopni, ale z prognoz wynika, że temperatura odczuwalna w dzień i w nocy z piątku na sobotę spadnie do nawet -10 stopni. W sobotę i niedzielę pojawiać się mogą przelotne opady deszczu, temperatura zacznie rosnąć. W przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie do 8 - 9 stopni.

A jak będzie w święta? Pierwsze prognozy długoterminowe dla Poznania nie pozostawiają złudzeń. Śnieg w mieście nie spadnie, a temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy, będzie przekraczać 0 stopni. W Wigilię na termometrach mamy zobaczyć około 7 stopni, w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt 6 stopni. Słabe opady mogą się pojawić w drugi dzień świąt.

Prognozy na święta z pewnością będą się jeszcze zmieniać, ale na białe święta w Poznaniu nie ma co liczyć. Podobnie jak na biały początek zimy. 22 grudnia w Poznaniu ma być 7 stopni Celsjusza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro