Reklama
Reklama

8 przedstawicieli medycznych w rękach policji. Mieli wręczać korzyści majątkowe pracownikom szpitali

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Akcję przeprowadziła policja z Białegostoku na terenie województw podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego i małopolskiego.

Do zatrzymań 8 osób doszło w poniedziałek, 9 grudnia, a w akcji uczestniczyło 30 policjantów. - Zatrzymani usłyszeli zarzuty polegające na udzielaniu korzyści majątkowych pracownikom szpitali z województwa podlaskiego, warmińskiego-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i śląskiego. Formą korzyści było sponsorowanie uczestnictwa w konferencjach członkom komisji przetargowych. W zamian oczekiwano preferencyjnego traktowania. Przedstawione zarzuty dotyczą też czynów polegających, na wchodzeniu w porozumienie z członkami komisji przetargowych mających na celu wyłonienie konkretnej firmy jako dostawcy produktów - wyjaśniają policjanci z Białegostoku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Korzyści miały być udzielane pracownikom szpitali w latach 2011 - 2014. Chodziło o członków komisji przetargowych. - Dotychczas zabezpieczono dokumentację dotyczącą ponad 200 postępowań przetargowych, w trakcie których mogło dojść do zachowań korupcyjnych lub zmów przetargowych. Wartość umów podpisanych w wyniku kwestionowanych procedur przetargowych to kwoty od kilku do ponad stu tysięcy złotych - dodają.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze podkreślają, że pod lupą jest obecnie ponad 100 szpitali i ponad 200 postępowań przetargowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro