Reklama
Reklama

Kolejne zatrzymania w sprawie obrotu fikcyjnymi fakturami VAT

fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzane o wyłudzanie podatku VAT.

Poznańscy funkcjonariusze CBA zajmują się sprawą wystawiania fikcyjnych faktur VAT w latach 2013 - 2018, z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi. Chodzi o kwotę 10 mln złotych. - Jak ustalili śledczy właściciele podmiotów gospodarczych z terenu Wielkopolski dokonywali sprzedaży "pustych" faktur VAT na rzecz innych firm, które wykazywały je w deklaracjach podatkowych, doprowadzając do uszczuplenia należności skarbowych. Pierwszą realizację w tej sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili na początku września tego roku. Wówczas zostało zatrzymanych 5 osób - podaje CBA.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W poniedziałek w związku ze sprawą zatrzymano dwie kolejne osoby. To właściciele firm, z których jeden wystawił w 2018 roku fikcyjne faktury VAT na ponad 1,5 mln złotych. - Drugi na ich podstawie umniejszył swoje należności skarbowe na co najmniej 100 tys. zł, wskazując je jako koszty prowadzonej działalności - dodaje.

Zatrzymanym mężczyznom zarzuty zostaną postawione w poznańskiej prokuraturze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro