Reklama
Reklama

Napad z nożem na starszą kobietę na działkach przy Bałtyckiej. Zatrzymano sprawców rozboju

fot. policja

Pod koniec listopada pisaliśmy o wieczornej akcji służb w pobliżu działek przy ulicy Bałtyckiej.

Pojawili się tam policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Jeden z czytelników informował nas, że prawdopodobnie był to napad z nożem w ręku i kradzież. Policja jednak nie zdradzała szczegółów. Potwierdziła jedynie, że interweniowano w tym miejscu w związku ze "zdarzeniem kryminalnym".

W weekend odezwali się do nas mieszkańcy okolicy. - Jako mieszkańcy przyległych ulic chcemy się dowiedzieć czy sprawcy brutalnego napadu w kominiarkach na 80-letnią kobietę w jej domu, pokłucia nożem jej syna i kradzieży znacznej sumy pieniędzy zostali ujęci przez policję i tymczasowo aresztowani, co gwarantowałoby nam bezpieczeństwo - napisali.

Policja wciąż nie komentuje sprawy, ale jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, rzeczywiście doszło tam do rozboju. Raniono mężczyznę, ale na szczęście rany nie okazały się poważne. Skradziono też pieniądze. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję i są w areszcie.

Jeśli pojawią się oficjalne informacje w tej sprawie, na pewno przekażemy je na portalu.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 9.12.2019 r., godz. 12.44
    Aktualizacja
    poniedziałek, 9.12.2019 r., godz. 12.44
    Policja wyszła z oficjalnym komunikatem w tej sprawie. - Dwaj zamaskowani sprawcy weszli do jednego z domów i sterroryzowali mieszkańców - starszą kobietę oraz jej dorosłego wnuka, który został raniony nożem. Napastnicy zmusili domowników do wydania pieniędzy i uciekli. Rany pokrzywdzonego mężczyzny na szczęście okazały się powierzchowne - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z policji. Już następnego dnia zatrzymano jednego ze sprawców. To 22-letni poznaniak. Drugi z mężczyzn, 18-latek, został zatrzymany 3 grudnia. Za rozbój grozi im do 15 lat więzienia. Obecnie są w areszcie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro