Reklama
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania

fot. ZDM
fot. ZDM

Dotyczą przede wszystkim weekendów i są związane z odbywającym się właśnie Betlejem Poznańskim.

Kierowcy, którzy poruszający się samochodami po centrum Poznania, muszą się przygotować na zmiany, które będą obowiązywać tymczasowo. - Wprowadzono czasowo zakaz ruchu pojazdów na jezdni zachodniej Al. Marcinkowskiego na wysokości pl. Wolności (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych przez ZDM oraz dojazdu do posesji i hotelu). Zakaz ruchu pojazdów (z wyjątkiem rowerów) obowiązuje też na odcinku ul. Paderewskiego od Al. Marcinkowskiego do ul. Ludgardy. Możliwy jest natomiast dojazd do parkingu pod placem Wolności i przejazd wzdłuż jego północnej pierzei. Do ul. Paderewskiego i Ludgardy pojazdy upoważnione mogą dojechać ulicami: 23 Lutego, Zamkową, Góra Przemysła, Franciszkańską i Sierocą - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dodatkowe zmiany będą wprowadzone w trzy kolejne weekendy: 6-8, 13-15 oraz 20-22 grudnia. W piątki zmiany będą obowiązywać od 18.00 do 22.00, a w soboty i niedziele od 11.00 do 22.00. - Zamknięte dla ogólnego ruchu pojazdów będą: odcinek Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do pl. Wolności oraz ciąg ulic od skrzyżowania ul. Strzeleckiej z pl. Wiosny Ludów przez ul. Podgórną i Al. Marcinkowskiego do pl. Wolności. Zakazy nie dotyczą dojazdu do Kupca Poznańskiego, pojazdów upoważnionych przez ZDM oraz posiadających identyfikatory SPP sektora 1,2,3,4. Utrzymany zostanie dojazd do szpitala na ul. Krysiewicza od strony ul. Strzeleckiej i ul. Św. Marcin. Z uwagi na remont ul. Ogrodowej ruch prowadzony jest ulicami: Strzelecką i Krysiewicza - dodaje.

Urzędnicy zachęcają, by do centrum Poznania przyjeżdżać w weekend komunikacją miejską - przede wszystkim tramwajami. Auta można natomiast parkować na parkingach m.in. pod pl. Wolności, a także w Galerii MM oraz Kupcu Poznańskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro