Reklama

Coraz bliżej do budowy kładki Berdychowskiej, ale harmonogram się zmienił

fot. PIM
fot. PIM

W przyszłym roku miasto będzie się starać o uzyskanie pozwolenia na budowę. W ubiegłym roku zapowiadano, że pozwolenie na budowę powinno być uzyskane do końca 2019 roku.

W listopadzie 2018 roku podpisano umowę na zaprojektowanie kładki Berdychowskiej, która połączy brzegi Warty na Berdychowie, Ostrowie Tumskim i Chwaliszewie. Projekt przygotowuje zespół pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn. To właśnie ten zespół wygrał w konkursie na koncepcję kładki, ogłoszonym przez miasto.

Gdy podpisywano umowę, przedstawiono "ściśle określony harmonogram dalszych prac". Wynikało z niego, że do końca 2019 roku wykonawca stworzy projekt i uzyska niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. Na pierwszy kwartał 2020 roku zaplanowano przystąpienie przez PIM do rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Roboty budowlane miały się skończyć w 2021 roku, by od początku 2022 roku mieszkańcy mogli korzystać z kładki.

Dziś Poznańskie Inwestycje Miejskie podają, że kładka jest coraz bliżej. - Prace nad projektem budowlanym są już bardzo zaawansowane, a wstępnie w drugim kwartale przyszłego roku zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kładki - informują PIM. Harmonogram wygląda jednak inaczej, niż ten z ubiegłego roku. - Biuro projektowe pozyskało już większość kluczowych opinii jednostek miejskich i gestorów sieci. Na koniec marca przyszłego roku powinno uzyskać już komplet ostatecznych uzgodnień i wtedy będzie mogło przygotować wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kładki. Planowany termin złożenia tego wniosku przypada na drugi kwartał 2020 r. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Zakładamy, że zasadnicze prace rozpoczną się najpóźniej na początku 2021 r. i potrwają około 16-18 miesięcy - dodają PIM. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, kładka powinna być gotowa w połowie 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Mgła nie odpuszcza. Znowu spowije miasto i okolice
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
45.80 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro