Reklama
Reklama

39-latka wykopała z grobu urnę z prochami matki. Zdaniem kobiety, miejsce pochówku nie było odpowiednie

fot. policja / zdjęcie ilustracyjne
fot. policja / zdjęcie ilustracyjne

Kobieta ma odpowiedzieć za znieważenie ludzkich prochów.

Matka 39-letniej mieszkanki Rawicza zmarła w listopadzie i to właśnie w ubiegłym miesiącu odbył się pogrzeb. - Po śmierci kobiety, której zwłoki spopielono, sprawami związanymi z pochówkiem zajęli się głównie inni krewni - wyjaśnia rawicka policja.

Szybko okazało się, że córka zmarłej nie akceptuje miejsca pochówku swojej mamy. Podczas ceremonii pogrzebowej kobieta poinformowała o tym swoich bliskich. - Trzy dni później poszła na cmentarz, wykopała urnę, a następnie zabrała i schowała w miejscu zamieszkania - dodaje. Po dwóch kolejnych dniach, rodzina zauważyła naruszony grób i nabrała przypuszczeń, że to właśnie córka może stać za znieważeniem ludzkich prochów. O sprawie poinformowano policję. - Kobieta przyznała się do wykopania urny. Powiedziała, że chciała przenieść prochy matki do grobu rodzinnego w innym mieście, ponieważ poprzednie miejsce było nieodpowiednie.

Urnę zabezpieczono w zakładzie pogrzebowym, a 39-latce postawiono zarzut znieważenia ludzkich prochów. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro