Reklama
Reklama

Jaśkowiak bez szans w prawyborach? "Może liczyć na 9% głosów delegatów"'

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Dziennikarze Gazety Wyborczej przepytali ponad połowę delegatów, którzy będą głosować w prawyborach Platformy Obywatelskiej.

14 grudnia delegaci zdecydują kto zostanie kandydatem Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach prezydenckich. O miano kandydata walczą Małgorzata Kidawa - Błońska oraz Jacek Jaśkowiak. Z sondy przeprowadzonej przez dziennikarzy Gazety Wyborczej wśród delegatów, którzy wezmą udział w głosowaniu wynika, że Jacek Jaśkowiak nie ma szans na zwycięstwo.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Dziennikarze przepytali 59 procent z 747 delegatów. Aż 60% z nich deklaruje, że odda głos na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Na prezydenta Poznania głos chce oddać... 9% delegatów. Jacek Jaśkowiak ma przegrać nawet w Wielkopolsce, gdzie zapytano o zdanie 19 z 63 delegatów. Aż 15 z 19 pytanych chce oddać głos na Kidawę-Błońską.

W sobotę, 7 grudnia, odbędzie się debata Jaśkowiaka i Kidawy - Błońskiej, która wydaje się być najistotniejszym punktem prowadzonej obecnie prekampanii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro