Reklama
Reklama

Nowe ogródki działkowe powstaną w Poznaniu

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg na budowę nowych Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Kompleks wraz z domem działkowca, parkingiem, sanitariatem i infrastrukturą techniczną powstanie na poznańskiej Głuszynie, przy ulicy Przy Lotnisku. - Teren planowanej inwestycji, graniczący od zachodu z ul. Przy Lotnisku, jest obecnie niezabudowany i porośnięty trawą. Nowe Rodzinne Ogródki Działkowe do jesieni przyszłego roku zajmą niemal 46 tys. metrów kwadratowych. Powstanie 75 ogródków o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych - wyjaśniają PIM.

Działki będą rozdzielone alejkami o żwirowej nawierzchni. Powstanie tu także ogólnodostępny plac zabaw, a także ustawione zostaną ławki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. - Zbudowany zostanie jednokondygnacyjny dom działkowca, który będzie budynkiem użyteczności publicznej i będzie pełnił funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. W jego skład wejdą trzy bryły na planie sześciokąta foremnego - dodają.

Przy ROD zaplanowano budowę parkingu na 50 miejsc, w tym 5 dla osób z niepełnosprawnością. Parking i teren przy domu działkowca będą oświetlone. - Ogródki zostaną wyposażone w wewnętrzną sieć wodociągową i elektryczną, doprowadzoną do każdej działki ogrodowej, oraz do domu działkowca. Zaprojektowano przyłączenie ich do kanalizacji ogólnospławnej.

Oferty w przetargu można składać do 20 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro