Reklama

Dziś pogrzeb 8-letniej Mai, która zginęła na przejściu dla pieszych na Dębcu

fot. WTK
fot. WTK

Do tragicznego wypadku doszło w ubiegłym tygodniu.

W piątek odbędzie się ostatnie pożegnanie dziewczynki, która zmarła po potrąceniu przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Jak informowaliśmy już na naszym portalu, z ustaleń śledczych wynika, że dziecko weszło na przejście dla pieszych na zielonym świetle. Dziewczynka szła z mamą. 69-latka prowadząca samochód miała natomiast "czerwone". Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu kobieta usłyszy zarzuty.

W miejscu tragedii wciąż palą się dziesiątki zniczy. Szkoła, do której chodziła dziewczynka (SP nr 79), wydała komunikat:

Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność. Uczennica naszej szkoły zginęła tragicznie potrącona na przejściu dla pieszych.
Śmierć ta spowodowała wiele emocji w naszej szkole i z pewnością jeszcze wiele ich przed nami. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o tym, co się wydarzyło. Ustalono, że uczniowie zawsze mogą zwrócić się do nauczyciela, jeśli będą chcieli zadać jakieś pytania dotyczące tej trudnej sytuacji. W pierwszej kolejności dzieci z klasy zmarłej dziewczynki otoczone zostały opieką szkolnego psychologa i pedagoga.
Każdy uczeń, a także Państwo, może skorzystać z pomocy pań pedagog i psycholog zatrudnionych w szkole a także specjalisty zajmującego się traumą, który pracuje w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na Dębcu, przy ul. 28 Czerwca 1956r. (przy pętli tramwajowej). Jednocześnie, jeśli ktoś z Państwa chciałby uzyskać więcej informacji, jak rozmawiać w domu z dzieckiem o śmierci i żałobie oraz jeśli chcą Państwo skorzystać z naszej pomocy, prosimy dzwonić do szkoły i umówić się na rozmowę.

Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. Dołożymy wszelkich starań, abyśmy wspólnie z całą społecznością szkolną przeszli ten czas najlepiej jak to możliwe.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro