Reklama
Reklama

Reprezentacja Polski zagra w Poznaniu z Islandią. Wcześniej zgrupowanie w Opalenicy

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Wielkopolska będzie ważnym punktem na mapie przygotowań reprezentacji Polski do Euro 2020.

W czwartek poznaliśmy czterech sparingpartnerów biało-czerwonych przed turniejem finałowym. Będą to Finlandia (27 marca), Ukraina (31 marca), Rosja (2. czerwca) i Islandia (9 czerwca). Polski Związek Piłki Nożnej nie podał jeszcze miejsc rozegrania poszczególnych spotkań, ale według "Przeglądu Sportowego" przesądzone jest, że 9 czerwca Polacy pojawią się w Poznaniu.

Tego dnia przy Bułgarskiej ma zostać rozegrane spotkanie z Islandią. Dla drużyny Jerzego Brzęczka będzie to ostatni sprawdzian: dzień później kadra odleci do Dublina. Podczas turnieju reprezentanci będą mieszkać w Portmartnock Hotel & Golf Links, zlokalizowanym kilkanascie kilometrów od centrum Dublina.

Już 25 maja rozpocznie się zgrupowanie. Tym razem zrezygnowano z Arłamowa, wybierając Opalenicę i ośrodek, który służył choćby Portugalczykom podczas Euro 2012. Przesądziły o tym m.in. kwestie logistyczne związane z bliskością lotniska czy autostrady.

Pierwszy mecz na Euro Polacy rozegrają 15 czerwca, a ich rywalem będzie zwycięzca rywalizacji barażowej (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja lub Irlandia). Następnie zmierzą się z Hiszpanią (20 czerwca i Szwecją (24 czerwca).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro