Reklama
Reklama

Kolejne poduszki berlińskie w mieście. Gdzie?

fot. Rada Osiedla Jeżyce

Tym razem zamontowano je na Jeżycach.

Na przełomie lata i jesieni m.in. na Ratajach, Chartowie i Grunwaldzie pojawiły się nowe poduszki berlińskie na ulicach. To progi zwalniające montowane przy przejściach dla pieszych. Zamontowano je w ramach dwóch projektów z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: Urbanator dla Rataj oraz Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola.

Teraz poduszki berlińskie pojawiły się również na Jeżycach. Jak informuje wtk.pl, "spowalniacze" zamontowano na wschodniej nitce ulicy Kościelnej. Pieniądze na inwestycję wyłożyła Rada Osiedla Jeżyce. Jeszcze w tym roku poduszki mają się pojawić na ulicach Mylnej, Strzałkowskiego i Sienkiewicza. To jednak nie koniec. W przyszłym roku takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na ulicach Poznańskiej i Jeżyckiej.

Zdania mieszkańców w sprawie poduszek berlińskich są podzielone. Jedni chwalą miasto za stosowanie takiego rodzaju "spowalniaczy" poprawiających bezpieczeństwo pieszych, inni natomiast zwracają uwagę, że są one wyjątkowo "niewygodne" do pokonywania. - Jeździ się po nich fatalnie nawet przy 15 km/h, nie mówiąc o 30 km/h, jak jest na znaku - pisze nasz czytelnik. Inni zwracają uwagę, że takie progi zwiększają hałas i generują więcej smogu.

A Wy co sądzicie?


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro