Reklama
Reklama

38-latek podejrzany jest o osiem kradzieży. "Specjalizował się" we włamaniach do pojazdów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do serii kradzieży doszło na terenie Kalisza. Do pierwszej 13 listopada. Sprawca włamał się do samochodu marki seat skąd zabrał m.in. rejestrator samochodowy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 800 złotych. Do kolejnego włamania doszło już następnego dnia. I tym razem łupem sprawcy padł rejestrator samochodowy. Właściciel osobowej Hondy wycenił straty na kwotę blisko 600 złotych.

W przeciągu kilkunastu następnych dni, doszło do kolejnych sześciu tego typu włamań. Z zaparkowanych aut ginęły pozostawione wewnątrz urządzenia elektroniczne. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę ponad 4 tys. złotych - relacjonuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu. Ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Zebrane przez nich informacje oraz równocześnie powadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osoby, która miała związek z tymi zdarzeniami - dodaje. Sprawcą włamań okazał się 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności - kończy.

W trakcie przeszukań funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Niektóre są jeszcze do odbioru na kaliskim komisariacie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro