Reklama

Koniec osiedlowych neonów na Ratajach bliski? "Zniknął napis "osiedle" z osiedla Jagiellońskiego"

Neon bez napisu OSIEDLE | fot. czytelnik
Neon bez napisu OSIEDLE | fot. czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- Chodzi mi o neony z nazwami osiedli na Ratajach. Czy te ostatnie, piękne, charakterystyczne dla tego miejsca znikną z naszego krajobrazu? Neon Jagiellońskie jest już bez "osiedla". Czy redakcja może się dowiedzieć co jest grane. Ostatnie nasze piękne neony "Jagiellońskie" i "Oświecenia" - napisał do nas czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Rzeczywiście, na bloku przy ulicy Zamenhofa próżno obecnie szukać napisu "Osiedla Jagiellońskie". "Jagiellońskie" jest, ale "Osiedla" brak. - Napis "osiedle" zniknął tymczasowo, ponieważ jest w naprawie. Po przeprowadzonej konserwacji wróci na miejsce - zapewnia Julia Tritt ze Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych. I jak dodaje, na Ratajach rzeczywiście zostały tylko dwa oryginalne osiedlowe neony. Jeden to ten z osiedla Jagiellońskiego, a drugi - z osiedla Oświecenia. - Na pozostałych osiedlach znajdują się nazwy osiedli (litery bez neonowych rurek) podświetlane halogenami - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro