Reklama
Reklama

Miasto przekazało MTP działki przy hali Arena. Co z torami łuczniczymi Surma?

wizualizacja hali Arena zaprezentowana przez MTP | fot. materiały prasowe
wizualizacja hali Arena zaprezentowana przez MTP | fot. materiały prasowe

Na wtorkowej sesji Rady Miasta pojawili się sympatycy klubu łuczniczego Surma działającego w sąsiedztwie hali Arena niezadowoleni z pomysłu zakładającego przekazanie terenów przy obiekcie Międzynarodowym Targom Poznańskim.

W latach 2020 - 2021 MTP planują prace modernizacyjne w hali Arena na terenie parku Kasprowicza. Już wiosną zapowiedziano, że obiekt czeka prawdziwa rewolucja. Z zewnątrz zmieni się niewiele, a w środku - w zasadzie wszystko. Poziom podłogi zostanie obniżony o 6 metrów. Pozwoli to na ustawienie nowych trybun równolegle do boiska, będą one również bardziej strome i kilkupoziomowe. Dzięki temu zwiększy się pojemność obiektu, pojawią się również tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem.

Już wiosną zapowiadano również, że w sąsiedztwie Areny ma powstać m.in. 3-poziomowy parking dla 700 samochodów. Aby inwestycje przy Arenie były możliwe, MTP muszą dysponować tym terenem. Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni decydowali o tym, czy przekazać pod pieczę targów działki zlokalizowane przy Arenie. Wzbudziło to sporo emocji.

Protest przed Urzędem zorganizowali miłośnicy klubu łuczniczego Surma działającego przy obiekcie. Tory miałyby zniknąć z tej lokalizacji, co nie podoba się łucznikom. Ale nie tylko łucznicy mieli obawy o przyszłość terenów zielonych. Rada Osiedla Święty Łazarz nie wydała pozytywnej opinii na temat uchwały.  W trakcie sesji zastępca prezydenta Bartosz Guss zapewniał, że miasto znajdzie Surmie inną lokalizację i odtworzy w niej tory łucznicze. W trakcie inwestycji nie ma też ucierpieć zieleń, zdaniem władz Poznania - paradoksalnie może się tu pojawić więcej zieleni niż obecnie.

Ostatecznie radni większością głosów przyjęli uchwałę i tym samym tereny przy Arenie zostaną przekazane Międzynarodowym Targom Poznańskim. To oznacza, że MTP mają zielone światło dla rozpoczęcia inwestycji, który ma ruszyć wiosną przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro