Reklama

Wzmożone działania policji m.in. przy przejściach dla pieszych

fot. Policja

Na środę policja w całym kraju zaplanowała działania pod nazwą Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W czwartek na ulicy Opolskiej doszło do śmiertelnego potrącenia 8-latki na przejściu dla pieszych. To tylko jeden ze śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, do których dochodzi na terenie Wielkopolski, jak i całego kraju. Właśnie ze względu na to, że piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na wypadki, policja przeprowadza w środę akcję Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Genezą policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W środę większym niż zwykle nadzorem zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe - wyjaśniają funkcjonariusze.

Policja przyznaje, że w stosunku do ubiegłego roku bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest większe, zmniejszyła się bowiem liczba wypadków z ich udziałem. - Mimo poprawy trzeba pamiętać, że zagrożenie wypadkami ciągle jest realne. Odnosząc się, chociażby do zdarzeń z udziałem pieszych to zatrważa fakt, że wciąż blisko połowa wypadków z ich udziałem miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Dlatego w ramach realizowanych już po raz dwunasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Pamiętając, że piesi są sprawcami 1/4 wypadków ze swoim udziałem bacznie przyjrzą się również ich poczynaniom - dodają.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro