Reklama

Znamy nową minister sportu. To mistrzyni świata w szpadzie, żołnierz i architekt wnętrz

fot. Adam Guz/KPRM/Facebook
fot. Adam Guz/KPRM/Facebook

We wtorek poznaliśmy nazwisko nowej minister sportu.

Od kilku tygodni funkcję tę pełni Mateusz Morawiecki. Przed zaprzysiężeniem nowego rządu nie udało się znaleźć odpowiedniego następcy wysoko ocenianego Witolda Bańki (został szefem Światowej Agencji Antydopingowej), dlatego resortem sportu (wyłączono z niego część odpowiedzialną za turystykę) kierował premier.

Taki stan od początku określano jako przejściowy, a politycy PiS przyznawali w ostatnich dniach, że nowym szefem tego ministerstwa prawdopodobnie zostanie kobieta. Tak też się stało. - Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu - poinformował na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook premier Morawiecki.

37-letnia Dmowska-Andrzejuk to utytułowana szpadzistka, a jej największym sukcesem był złoty medal mistrzostw świata, wywalczony w 2005 roku w Lipsku. W tym samym mieście, ale już 5 lat później, zdobyła złoto mistrzostw Europy, tym razem w rywalizacji drużynowej.

Przyszła pani minister to także żołnierz zawodowy i absolwentka AWF, ukończyła również studia z zakresu architektury wnętrz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro