Reklama
Reklama

Idą święta: coraz więcej żywych choinek w sprzedaży

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum
fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

Na placach i rynkach pojawiły się już żywe choinki.

Choć w wielu domach choinkę ubiera się tuż przed świętami, niektórzy tak lubią świąteczny nastrój, że kupują żywe drzewka już na początku grudnia. A jest w czym wybierać. W mieście pojawia się coraz więcej miejsc, w których żywe choinki są oferowane na sprzedaż.

Do sprzedaży szykuje się Nadleśnictwo Babki. Tutaj sprzedaż choinek rozpocznie się 14 grudnia. - W tym roku w ofercie posiadamy świerka pospolitego, serbskiego i kłującego oraz sosnę. Wszystkie oferowane drzewka pochodzą z naszych plantacji, co gwarantuje świeżość i jakość - zapewniają leśnicy. - Choinki będzie można zakupić na placu zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Babki (narożnik ul. Babickiej/dojazd do nadleśnictwa) od 14 do 23 grudnia w godzinach 10:00 - 16:00 oraz 24 grudnia w godzinach 10:00 - 12:00 - dodają.

Cena za drzewko w wysokości od 1,6 do 3 metrów wahają się od 50 do 80 złotych. Mniej zapłacimy za świerk pospolity i sosnę pospolitą, a więcej za świerk serbski i kłujący. - Podobnie jak w ubiegłym roku Nadleśnictwo Babki wesprze rodziny wielodzietne. Po okazaniu przy kasie spersonalizowanej Karty Dużej Rodziny zostanie naliczony 50% rabat na zakup jednego drzewka.

Dodatkowo 15 grudnia w godzinach 9.00 - 14.00 zaplanowano sprzedaż choinek prosto z plantacji leśnictwa Czmoń. Każdy będzie mógł wybrać świąteczne drzewko dla siebie spośród tych rosnących na plantacji. Szczegóły dojazdu TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro