Reklama
Reklama

Os. Tysiąclecia: chłopiec zaatakowany przez nieznajomego? Policja poszukuje kobiety, która pomogła dziecku

Tu doszło do zdarzenia | fot. Google Street View

W poniedziałek po godzinie 16.00 na terenie osiedla Tysiąclecia doszło do incydentu.

O sprawie poinformował nas czytelnik. Jak tłumaczy, dyrekcja szkoły podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha rozesłała do rodziców uczniów ostrzeżenie. - W dniu wczorajszym o 16.30 na os. Tysiąclecia pomiędzy wieżowcami 70 i 71, doszło do zdarzenia, w którym mężczyzna w kominiarce i z nożem w ręce chciał wciągnąć jednego z naszych uczniów wracającego ze szkoły do samochodu, czarnego vana. Pytał chłopca czy ma bogatych rodziców. Na szczęście dziecku udało się uciec do bloku i otrzymać pomoc osoby dorosłej. Sprawa została zgłoszona przez rodzinę na policji, ale prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy w komunikacie rozesłanym przez dyrekcję.

Iwona Liszczyńska z policji potwierdza, że policjanci odebrali zgłoszenie o incydencie z osiedla Tysiąclecia. - Z relacji opiekuna prawnego chłopca wynika, że 11-latek został zaczepiony przez nieznajomego. W wyniku przebiegu rozmowy chłopiec się wystraszył i uciekł, ale nie został nawet dotknięty przez mężczyznę. Cały czas weryfikujemy przebieg wydarzeń przedstawionych przez dziecko - tłumaczy.

Kluczowe mogą się okazać informacje od kobiety, która pomogła chłopcu uciekającemu przed mężczyzną. - Nie znamy tożsamości tej osoby, a informacje od niej byłyby bardzo istotne w tej sprawie. Prosimy więc, by ta kobieta zgłosiła się na komisariat. Bardzo nam w ten sposób pomoże - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro