Reklama
Reklama

Robert Gumny przeszedł zabieg kolana. W tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W poniedziałek Robert Gumny przeszedł zapowiadany zabieg kolana.

Zawodnik 22 listopada musiał przedwcześnie opuścić boisko podczas starcia z Piastem Gliwice. Następnie utalentowany obrońca udał się na konsultacje we Włoszech i Szwajcarii, a w sobotę klub podał ostateczną diagnozę: piłkarz musi przejść plastykę chrząstki, polegającą na uzupełnieniu ubytków związanych z urazem.

Jak informuje oficjalna strona internetowa Kolejorza, trwający dwie godziny zabieg odbył się bez komplikacji. Kolanem Gumnego zajął się prof. Tomasz Piontek z kliniki Rehasport, uznawany za eksperta od tego typu kontuzji.

- Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego - tłumaczył na łamach lechpoznan.pl prof. Piontek.

Przez cztery tygodnie Gumny podczas chodzenia będzie musiał korzystać z kul. Następnie czeka go rehabilitacja. Biegać zacznie po trzech, maksymalnie czterech miesiącach.

Cały proces leczenia zajmie około sześciu miesięcy. Gumny powinien więc być zdrowy na początku maja, a rozgrywki ekstraklasy zakończą się pod koniec tego miesiąca. Trudno jednak zakładać, że piłkarz będzie gotowy do powrotu po tak długiej przerwie jeszcze w tym sezonie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro