Reklama

27 Grudnia: znicz przy salonie Samsunga od... "ekipy McDonald's"

fot. Robert
fot. Robert

30 listopada 2017 roku zamknięto najstarszy poznański lokal McDonald's. Mieścił się w budynku Domaru przy ulicy 27 Grudnia.

Decyzja o zamknięciu najstarszej poznańskiej restauracji amerykańskiej sieci nie spodobała się poznaniakom. Okazało się, że remont lokalu nie byłby opłacalny. McDonald's wskazywał, że obok, przy ulicy Półwiejskiej, znajduje się największy i najnowocześniejszy lokal sieci w mieście. Ostatni klienci zostali obsłużeni przy ulicy 27 Grudnia 30 listopada 2017 roku.

Obecnie w lokalu po restauracji działa salon Samsung. W weekend, w drugą rocznicę zamknięcia restauracji McDonald's, przy wejściu do salonu ktoś postawił znicz z karteczką. - Tu ZAWSZE będzie nasz DOMar: ekipa McDonald's - czytamy. - Trochę śmieszne, trochę straszne. Mam nadzieję, że nikt jednak nie zginął - napisał do nas czytelnik Robert, który przysłał nam zdjęcia.

McDonald's przy ulicy 27 Grudnia nie był ostatnim zamkniętym w Poznaniu w ostatnim czasie. 31 lipca 2019 roku zamknięto lokal przy ulicy Kurlandzkiej 1, w rejonie ronda Żegrze. "Była to decyzja czysto biznesowa" - poinformowała sieć. Dla równowagi - w ubiegłym tygodniu otwarto wyremontowaną restaurację przy ulicy Hetmańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro