Reklama

Zwycięstwo Enea Energetyka Poznań w hicie kolejki

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Kolejne ważne zwycięstwo odniosły siatkarki Enea Energetyka Poznań.

Tym razem do stolicy Wielkopolski przyjechał zespół 7R Solna Wieliczka, podobnie jak Energetyk walczący o czołowe miejsca w I lidze.

Gospodynie zwyciężyły 3:1, ale to nie oznacza, że wygrana przyszła im łatwo. Sporo emocji przyniosła już pierwsza partia, którą poznanianki nieźle zaczęły, ale przyjezdne zdołały wyjść na prowadzenie 14:12. Wtedy znów do pracy wzięły się miejscowe, dzięki czemu triumfowały ostatecznie 25:20.

W drugim secie niemal od początku do końca utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gospodyń. W trzeciej partii wieliczanki były bardzo zdeterminowane i konsekwentnie utrzymywały przewagę. Co prawda poznanianki ze stanu 18:21 zdołały zbliżyć się na jeden punkt (21:22), ostatecznie swoje szanse na wygraną w Poznaniu przedłużyły jednak przyjezdne.

W czwartej partii poznaniaki prowadziły już 7:4, po chwili na tablicy wyników mieliśmy już jednak remis 10:10. Ciężar gry na swoje barki wzięła jednak Adrianna Muszyńska (wybrana MVP spotkania, dzięki czemu Enea Energetyk wyszedł na 5-punktowe prowadzenie, a następnie utrzymał przewagę i zapewnił sobie wygraną w całym meczu.

24 punkty zdobyte w 11 meczach daje obecnie 2. miejsce w tabeli I ligi siatkarek. Prowadzi Joker Świecie (32 pkt.), trzecią lokatę zajmuje SAN-Pajda Jarosław (24 pkt.), a czwartą 7R Solna Wieliczka (22 pkt.).

Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:19)

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
43.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro