Reklama
Reklama

Koszykarki Enea AZS Poznań pokonały czerwoną latarnię ligi

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły zawodniczki Enea AZS Poznań.

W dniu obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego zespół ze stolicy Wielkopolski podejmował drużynę AZS Uniwersytetu Gdańskiego, wciąż czekającą na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przyjezdne od początku sprawiały osłabionym kilkoma kontuzjami gospodyniom sporo problemów. Dobrze dysponowana była szczególnie Olena Samburska i to głównie dzięki nie gdańszanki prowadziły po pierwszej kwarcie 25:19.

Gdańszczanki szczególną uwagę zwracały na Ginete Mfutilę, świetnie wyłączając ją z gry. Ciężar gry wzięła jednak na siebie Lea Miletić, a po pierwszej połowie strata poznanianek stopniała do jednego punktu.

W trzeciej i czwartej kwarcie spotkanie było bardzo zacięte, żaden z zespołów nie odpuszczał nawet na chwilę. W końcówce poznanianki zdołały jednak odeprzeć napór przyjezdnych i zapewniły sobie wygraną różnicą 3 punktów.

W siedmiu kolejkach Enea AZS zdobył 10 pkt., co daje 9. miejsce w tabeli. 8 grudnia poznanianki zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia.

Enea AZS Poznań - AZS Uniwersytet Gdański 68:65 (19:25,17:12,16:11,16:17)

Enea AZS: Miletic 20, Calloway 12, Mfutila 8, Pyka 7, Zivadinovic 7, Parzeńska 4, Nowicka 3, Stefańczyk 3, Wdowiuk 2, Banaszak 2.

AZS Uniwersytet: Samburska 21, Kuras 18, Kosalewicz 10, Szczęśniak 7, Ortiz 4, Kuras 3, Stępień 2, Formella.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
72.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro