Reklama

Na Starym Rynku rozświetlono choinkę. Zamiast Jacka Jaśkowiaka pojawiła się... Małgorzata Kidawa-Błońska

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Na Starym Rynku oficjalnie rozświetlono bożonarodzeniową choinkę.

Na placu Wolności Betlejem Poznańskie działa już od kilku tygodni, a w sobotę ruszyła jego druga część, zlokalizowana na Starym Rynku.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego było oczywiście tradycyjne rozświetlenie ustawionej w centralnym punkcie miasta choinki. "Światełka" włączono punktualnie o 17:00. W ceremonii nie brał udział Jacek Jaśkowiak, który w sobotę zabiegał o poparcie w prawyborach prezydenckich PO na Dolnym Śląsku. Pojawiała się za to jego rywalka, Małgorzata Kidawa-Błońska. Prezydenta Poznania reprezentował jeden z jego zastępców, Mariusz Wiśniewski.

Na sobotę zaplanowano również pokaz akrobatyczny i koncert Marty Podulki. Na gości czeka również ponad 100 wystawców z Polski i zagranicy.

W dniach 7-8 grudnia odbędzie się Poznań Ice Festival. Rzeźby w lodzie tworzyć będą wówczas ekipy z Polski, a także Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Serbii, Iraku, Meksyku, Filipin, Malezji i Hiszpanii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro