Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki o sprawie abp. Paetza: przepraszam za zgorszenie w archidiecezji

fot. PAP/Waldemar Deska
fot. PAP/Waldemar Deska

Arcybiskup Stanisław Gądecki zabrał głos w sprawie abp. Juliusza Paetza.

Na stronie internetowej archidiecezji opublikowano już treść listu pasterskiego Metropolity Poznańskiego na Adwent R.P. 2019. Znalazło się w nim miejsce również na komentarz dotyczący wydarzeń z ostatnich tygodni.

Abp. Gądecki podkreślił, że wyniki postępowania przeprowadzonego przez władze w Watykanie nie zostały podane do publicznej wiadomości, a sam abp. Paetz był przekonany o swojej niewinności i choć złożył rezygnację z urzędu, to nie wyraził publicznie skruchy.

- W tej sytuacji - jako biskup archidiecezji poznańskiej - pragnę zwrócić uwagę na to, iż - zgodnie z Vos estis lux mundi, art. 7 - właściwą instancją do przeprowadzenia procesu i wydawania wyroków w odniesieniu do biskupów nie są inni biskupi, lecz Stolica Apostolska. Mimo to czuję się w obowiązku powiedzieć: przepraszam. Przepraszam za zgorszenie, jakie miało miejsce w archidiecezji. Z głębi serca przepraszam osoby, które czują się skrzywdzone - podkreślił metropolita.

- Wszystkich wiernych proszę, aby modlili się w intencji przebłagania za grzechy oraz za naszą wspólnotę diecezjalną, aby - zjednoczona w Duchu Świętym - mogła promieniować świadectwem chrześcijańskiego życia i apostolską gorliwością - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro