Reklama
Reklama

Robert Gumny musi przejść zabieg kolana. Wielki talent Kolejorza nie zagra przez kilka miesięcy!

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań podał złe wieści w sprawie Roberta Gumnego.

Obrońca tydzień temu musiał przedwcześnie opuścić boisko przy okazji spotkania z Piastem Gliwice. Klub w kolejnych dniach informował, że prawy obrońca przechodzi szczegółowe badania i na ostateczną diagnozę trzeba będzie poczekać.

Zawodnik udał się do renomowanych klinik w Rzymie i Zurychu. W tej drugiej placówce, po konsultacjach u profesora Matthiasa Steinwachsa, podjęto decyzję o przeprowadzeniu zabiegu kolana. Szwajcarscy lekarze rekomendowali profesora Tomasz Piontka z poznańskiej kliniki Rehasport i to właśnie tam na początku nadchodzącego tygodnia zostanie wykonany zabieg.

Gumnego czeka plastyka chrząstki, polegająca na uzupełnieniu ubytków związanych z urazem. Dopiero po zabiegu będzie można dokładnie określić jak długo piłkarz odpocznie od treningów.

- Nie spieszyliśmy się z jednego powodu: chcemy, żeby Robert grał w piłkę jeszcze przez kolejne piętnaście lat. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. Moment kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale teraz już patrzymy z optymizmem w przyszłość. Robert wróci na pewno silniejszy - tłumaczył na łamach oficjalnej strony internetowej klubu profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Kolejorza.

Gumny uważany jest za jeden z największych talentów Lecha, a nawet całej polskiej piłki. Już na początku 2018 roku był bliski przenosin do Borussii Moenchengladbach, Niemcy chcieli jednak przeprowadzenia dodatkowych badań, na które zabrakło czasu przed zamknięciem okienka transferowego. Ostatecznie piłkarz został w Poznaniu, a poważna kontuzja z pewnością znów opóźni jego ewentualny wyjazd z ekstraklasy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro