Reklama
Reklama

ZKZL wyremontował mieszkanie dla repatriantów

fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wyremontował mieszkanie dla repatriantów, którzy pod koniec grudnia mają zamieszkać w Poznaniu.

Mieszkanie przeszło kompleksowy remont. Wymieniono w nim instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, renowacji poddano okna frontowe, a te na poddaszu wymieniono. - Kapitalny remont obejmował remont łazienki oraz kuchni, gdzie zostały zamontowane wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Mieszkanie zostało odmalowane, a na podłodze pojawiły się nowe panele oraz kafelki. Lokal został również w pełni umeblowany - wymienia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Od 2017 roku Poznań przyjął trzy rodziny repatriantów. W przyszłym roku rodzin będzie więcej - radni zdecydowali, że miasto będzie mogło rocznie przyjąć 5 takich rodzin. - Repatrianci dostają nie tylko mieszkanie. Przez pierwsze dwa lata swojego pobytu w Poznaniu będą mogli też liczyć na dodatkowe świadczenia. Miasto może im również przyznać asystenta rodziny, który pomoże w zaaklimatyzowaniu się i znalezieniu pracy - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro