Reklama
Reklama

Dzięki kibicom Kolejorza Poznań trafił do słownika języka angielskiego

fot. Tomasz Szwajkowski

Niespodziewane hasło znalazło się w Cambridge Dictionary.

"Gazeta Wyborcza" jako pierwsza poinformowała, że w tym słowniku języka angielskiego pojawiło się hasło "the Poznań". Nie chodzi jednak w tym przypadku o nasze miasto, ale o znaną zabawę kibiców Lecha Poznań.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Wszystko zaczęło się niemal dekadę temu, kiedy Kolejorz mierzył się w europejskich pucharach z Manchesterem City. Fani z Poznania prezentowali wówczas na trybunach m.in. charakterystyczny układ, polegający na odwróceniu się do placu gry plecami, złapaniu za barki osób stojących obok i rytmicznym podskakiwaniu. Zabawę podchwycili zagraniczni fani i teraz hasło "Let's all do the Poznań" można spotkać na wielu stadionach.

Oryginalne hasło brzmi "a celebration by football supporters when their team scores a goal, that involves them all standing with their backs to the pitch, holding each other by the shoulder, and jumping up and down together". W definicji Anglików chodzi więc o celebrację zdobytego gola.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro