Reklama

Od piątku Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych!

fot. Maciej Kopiński / archiwum
fot. Maciej Kopiński / archiwum

Impreza odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i potrwa do niedzieli.

Unikatowe prezenty i ozdoby świąteczne można każdego roku zakupić na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbywa się w Poznaniu. - Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty, albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać prezent dla bliskiej osoby - zachęcają organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ofercie tegorocznej festiwalu będzie kilkadziesiąt warsztatów i pokazów. Będzie można m.in. zrobić eko zabawki, nauczyć się haftować, a także poznać tajniki kaligrafii pod okiem specjalistów. W domu można natomiast wykonać swój fragment Poznańskiego Łańcucha Świątecznego i przynieść go na teren festiwalu, gdzie wszystkie elementy zostaną połączone w całość. W zeszłym roku łańcuch miał ponad 3 kilometry długości.

Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu będzie wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D. - To wystawa składająca się z ponad 40
eksponatów, przedstawiających dzieła w interesującej, niespotykanej formie 3D. Gwiaździsta Noc, Słoneczniki, Impresja, Nenufary - te i kilkadziesiąt innych dzieł znanych malarzy pojawi się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.

Festiwal odbywać się będzie w piątek od 12.00 do 19.00, w sobotę od 10.00 do 19.00, a w niedzielę do 18.00. Bilety w kasie będą kosztować 25 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Wstęp na wystawę w 3D jest dodatkowo płatny i kosztuje 25 złotych. Jeśli jednak decydujemy się odwiedzić wystawę i festiwal - zapłacimy 40 złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro