Reklama
Reklama

W Poznaniu odbędzie się kolejny Łańcuch Światła

fot. Łańcuch Światła
fot. Łańcuch Światła

Zaplanowano go na 1 grudnia. Ma być wyrazem solidarności z sędziami.

Prawie 400 osób zapowiedziało, że weźmie udział w niedzielnym Łańcuchu Światła na placu Adama Mickiewicza. Kolejne ponad 1000 osób jest zainteresowanych tym wydarzeniem. - To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel - zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów - wyjaśniają organizatorzy.

Pomysłodawcy Łańcucha Światła apelują do sędziów Sądu Najwyższego o wykonanie wyroku TSUE i rozstrzygnięcie czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami. Równocześnie proszą sędziów, by "byli odważni", a do sądów o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS. - Czas najwyższy zwrócić wymiar sprawiedliwości społeczeństwu! Sądy będą należeć do ludzi! Robimy to dla nas wszystkich.

Łańcuch Światła odbędzie się w niedzielę o 16.00. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą latarek i lamp, by wyrazić nimi swój jasny przekaz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro