Reklama
Reklama

Święto jeździectwa ponownie w Poznaniu. W czwartek ruszy Cavaliada

fot. Marek Surdyk
fot. Marek Surdyk

W czwartek rozpocznie się kolejne edycja imprezy Cavaliada Poznań.

Międzynarodowe Targi Poznańskie będą areną tego jeździeckiego święta już po raz dziesiąty. W międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody - CSI4*-W, CSI1* i CSIYH - zaprezentuje się ponad 300 zawodników i ponad 500 koni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do Poznania przyjadą jeźdźcy z 34 państw. Powalczą oni o pulę nagród w wysokości 900 tysięcy złotych. Na liście startowej znaleźli się m.in. pięciokrotny olimpijczyk Michael Whitaker, drużynowy Mistrz Świata i Europy, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Jur Vrieling oraz czołowi reprezentanci Polski.

Część zawodników będzie rywalizować w Poznaniu o punkty do rankingu olimpijskiego, decydującego o wyjeździe na igrzyska w Tokio. - Kluczowym momentem będą dwa konkursy - piątkowa Duża Runda o nagrodę Grupy MTP pod patronatem Horse & Business Magazine, zaliczana do rankingu Longines, CAVALIADA Tour i rankingu olimpijskiego i niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, w którym zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej, otrzyma aż 100 punktów do rankingu olimpijskiego, 100 punktów do rankingu Longines, a także punkty do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej i CAVALIADA Tour - zapowiadają organizatorzy.

Pierwszy konkurs rozpocznie się w czwartek już o 8 rano. Równocześnie to ostatni dzień, na który zostały jeszcze w sprzedaży bilety (55 zł w kasie MTP). Wejściówki na piątek, sobotę i niedzielę już wyprzedano. Wyjątkiem jest Cavaliada EXPO 2019, czyli towarzyszące imprezie targi sprzętu jeździeckiego. Tam wejście od czwartku do niedzieli kosztuje 25 zł.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram poszczególnych konkurencji znaleźć można na www.cavaliada.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro