Reklama
Reklama

Dwaj Wietnamczycy oszukiwali firmy telekomunikacyjne. Straty to kilkaset tysięcy złotych

fot. Policja

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu.

21 listopada funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o zdarzeniu, do którego doszło na terenie jednego z centrów handlowych. Dwaj mężczyźni mieli podpisać tam umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, wykorzystując dane nie swojej firmy.

- Z informacji które posiadali funkcjonariusze wynikało, że dwóch Wietnamczyków zgłosiło się do jednego z salonu operatora telefonii komórkowej. Posługując się fałszywym dokumentem, podpisali umowę na obywatela Armenii. W ramach zawartej umowy, mężczyźni otrzymywali drogie telefony komórkowe, które najprawdopodobniej sprzedawali - relacjonował podkom. Piotr Garstka z poznańskiej policji.

Policjanci z Komisariatu Północ ustalili, że ci sami mężczyźni dokonali podobnych czynów m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Piotrkowie Trybunalskim. Straty firm telekomunikacyjnych oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymani Wietnamczycy mają 37 i 45 lat. W ich mieszkaniu zabezpieczono 5 drogich telefonów, mogących pochodzić z przestępczego procederu.

Mężczyźni usłyszeli 26 zarzutów oszustwa, za co grozi im 8 lat więzienia. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro