Reklama
Reklama

Poznań: zamówił przewóz przez aplikację. Został okradziony i pobity przez trzech Ukraińców, bo zabrudził tapicerkę

fot. Policja

Sprawcy pobicia zażądali od klienta korzystającego z usług płatnego przewozu osób, pokrycia dodatkowych kosztów. Grozi im nawet 5 lat wiezienia.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który został okradziony i poturbowany przez trzech napastników. Jak się okazało jeden z nich był właścicielem pojazdu wykorzystywanego w aplikacji służącej do zamawiania usług płatnego przewozu osób.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

W trakcie przejazdu pomiędzy kierowcą a klientem doszło do nieporozumienia. Za zabrudzenie tapicerki przewoźnik zażądał uiszczenia dodatkowej opłaty, a kiedy klient się nie zgodził, zadzwonił po dwóch swoich kolegów. Wszyscy trzej usiłowali wymusić na pokrzywdzonym przekazanie pieniędzy, najpierw poprzez zmuszenia go do wypłacenie pieniędzy z bankomatu, a następnie poprzez przelew aplikacją bankową. W efekcie sprawcy poturbowali pokrzywdzonego i zabrali mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze - relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego nowomiejskiego komisariatu, którzy szybko ustalili i zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn. Okazało się, że to obywatele Ukrainy w wieku od 20 do 24 lat, legalnie przebywający na terenie Polski - dodaje.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, zmuszania do określonego zachowania, naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu oraz włamania na konto bankowe. Przyznali się do popełnionych przestępstw. Decyzją prokuratora otrzymali zakaz opuszczenia kraju i zostali objęci policyjnym dozorem. Za swoje zachowanie mogą trafić do wiezienia na 5 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro