Reklama
Reklama

Od soboty Betlejem Poznańskie i choinka na Starym Rynku

fot. UMP
fot. UMP

Poznań przygotowuje się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Betlejem Poznańskie działa już na placu Wolności, a od soboty pojawi się również na Starym Rynku. Tego samego dnia dojdzie do uroczystego rozświetlenia choinki, zaplanowano również pokaz akrobatyczny i koncert Marty Podulki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Atrakcje dla dzieci będą czekać już od godzin południowych. O godz. 17 nastąpi główny punkt programu - przed Ratuszem rozświetlona zostanie miejska choinka. Tym właśnie oficjalnie rozpoczniemy Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. W tym roku, jak zawsze, czeka wiele atrakcji, które przyciągają nie tylko poznaniaków, mieszkańców Wielkopolski i innych regionów Polski, ale też gości z zagranicy - mówił Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.

Oprócz Polaków na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się również wystawcy z Niemiec, Białorusi czy Litwy. W sumie będzie ich ponad 100.

W dniach 7-8 grudnia odbędzie się Poznań Ice Festival. Rzeźby w lodzie tworzyć będą wówczas ekipy z Polski, a także Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Serbii, Iraku, Meksyku, Filipin, Malezji i Hiszpanii.

Szczegółowe informacje i harmonogram imprez można znaleźć na www.betlejempoznanskie.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro