Reklama
Reklama

Rodzice będą protestować przeciwko rezygnacji z dofinansowania żłobków niepublicznych

fot. archiwum
fot. archiwum

Prawie 100 osób zadeklarowało, że pojawi się we wtorek na posiedzeniu Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta.

To rodzice dzieci, które uczęszczają do poznańskich żłobków niepublicznych i korzystają z dofinansowania zapewnianego przez miasto. Dofinansowanie na dziecko wynosi obecnie 600 złotych miesięcznie, od września przyszłego roku miasto jednak chce z niego zrezygnować. A to oznacza, że koszt posłania dziecka do żłobka niepublicznego w Poznaniu będzie wynosić około 1600 złotych miesięcznie.

- Rodzicu, jeżeli po przerwie związanej urodzeniem i wychowaniem dziecka chcesz wrócić do życia zawodowego i pragniesz bezpiecznej opieki instytucjonalnej dla Twojego dziecka - PRZYJDŹ! Opieka instytucjonalna w formie żłobka dla dzieci do lat 3 jest ZAGROŻONA! Miasto Poznań planuje wycofać się ze wsparcia udzielanego rodzicom - TWOJA OBECNOŚĆ i TWÓJ GŁOS są NIEZBĘDNE - apeluje stowarzyszenie ProRodzina.

Rodzice mają pojawić się w Urzędzie Miasta we wtorek o 16.00. Na 16.30 zaplanowano początek posiedzenia komisji. O 17.00 rodzice mają "wyrazić dezaprobatę w sprawie braku planowanego, systematycznego i przewidywalnego dofinansowania do opieki żłobkowej".

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. W budżecie miasta na przyszły rok zapisano jedynie 10 mln złotych na zapewnienie dofinansowania do żłobków do końca sierpnia. Od września pieniędzy więc nie będzie. Aby utrzymać dofinansowanie na obecnym poziomie konieczne byłoby znalezienie w budżecie 5 mln złotych. Miasto zapewnia, że będzie szukać funduszy w pierwszych miesiącach przyszłego roku, ale nie wiadomo czy uda się je znaleźć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro