Reklama
Reklama

INEA stworzy ranking najbardziej innowacyjnych gmin w całej Polsce

fot. INEA
fot. INEA

Firma INEA zapowiedziała stworzenie ogólnopolskiego rankingu gmin.

Do udziału w inicjatywie "Lider Rozwoju" zostały zaproszone wszystkie polskie gminy. Jego celem jest ocena i wyróżnienie jednostek samorządowych, które angażują się w budowę innowacyjnego, nowoczesnego społeczeństwa, a przy tym promują ideę zrównoważonego rozwoju. Lokalne samorządy będą oceniane w trzech kategoriach: Ekologia i Ochrona Środowiska, Inwestycje i Technologia oraz Edukacja i Bezpieczeństwo. Gmina, która zdobędzie największą liczbę punktów, otrzyma tytuł Lidera Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

Oprócz samorządów na wyróżnienia mogą liczyć również poszczególne osoby, które przyczyniają się do rozwoju danego regionu.

- Prowadząc inwestycje budowy sieci światłowodowej, bardzo często współpracujemy z jednostkami samorządowymi, które są szczególnie świadome tego, jak ważne są dziś takie kwestie, jak ekologia, nowe technologie czy bezpieczeństwo. Jako INEA chcielibyśmy je docenić i wyróżnić, bo dzięki takim właśnie postawom zmienia się cały kraj - tłumaczył Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

Pierwsze wyniki rankingu poznamy już w lutym 2020 roku. Kolejne będą publikowane co kwartał. Szczegóły można znaleźć na www.liderrozwoju.pl. Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro