Reklama
Reklama

Jaśkowiak z mniejszymi szansami niż Kidawa-Błońska. Są wyniki pierwszego sondażu!

fot. PAP/Leszek Szymański
fot. PAP/Leszek Szymański

Sondaż prezydencki IBRiS przygotowano dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM.

Wynika z niego, że gdyby to Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich i trafiłaby do drugiej tury wraz z Andrzejem Dudą, mogłaby liczyć na 38,9% poparcia. Obecny prezydent wygrałby z 47,6% głosów. Jacek Jaśkowiak mógłby natomiast liczyć na nieco gorszy wynik. Gdyby to on został kandydatem PO, uzyskałby 30,3% głosów. Andrzej Duda wygrałby natomiast otrzymując 47,2% głosów.

- O tej porze roku pięć lat temu prezydent Komorowski miał poparcie 76 proc. a Duda miał 7 proc. Naprawdę byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem te wyniki. Uważam, że to jest bardzo dobry wynik, wręcz zaskakująco dobry dla mnie po zgłoszeniu mojej kandydatury -skomentował w poniedziałek rano na antenie RMF FM Jacek Jaśkowiak.

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek zapytał prezydenta Poznania m.in. o to, czy gdyby to od niego zależało, zezwoliłby w Polsce na legalizację małżeństw homoseksualnych. Odpowiedział TAK. Padło również pytanie o to, czy prawybory w PO nie są ustawione. - Będą przeprowadzone fair, tu nie mam żadnych wątpliwości, natomiast w tej pozycji startowej dużo lepszą sytuację ma pani Małgorzata Kidawa-Błońska. Ona jest znana - zauważył.

Zarówno Jaśkowiak, jak i Kidawa-Błońska mają dostać po 25 tysięcy złotych na prekampanię. - My w Poznaniu jesteśmy gospodarni. Uważamy jak wydajemy pieniądze, nie wydajemy na rzeczy zbędne, bo może zabraknąć na te potrzebne. Tak po poznańsku można z tego spokojnie zrobić dobrą prekampanię - zapewnił prezydent Poznania.

Przypomnijmy, że Jacek Jaśkowiak w ubiegłym tygodniu ogłosił, że będzie walczyć w prawyborach Platformy Obywatelskiej o to, by zmierzyć się z Andrzejem Dudą w walce o zostanie prezydentem Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro