Reklama
Reklama

Ulica Kolejowa przejdzie metamorfozę: zobacz, jak się zmieni!

fot. ZDM
fot. ZDM

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek rozpoczęły się konsultacje projektu przebudowy ulicy Kolejowej.

Zarząd Dróg Miejskich w poniedziałek umieścił na swojej stronie internetowej projekt przebudowy ulicy Kolejowej. Na tę inwestycję mieszkańcy czekają od lat. W listopadzie 2017 roku Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że przebudowa zostanie zrealizowana. Wówczas liczono, że prace rozpoczną się w 2019 roku. Termin nie zostanie dotrzymany, ale konsultacje dotyczące projektu przebudowy to krok wyraźnie przybliżający do realizacji inwestycji.

Projekt obejmuje odcinek ulicy Kolejowej pomiędzy Klaudyny Potockiej i Gąsiorowskich. - Na całej długości projektowanego odcinka przewidziano jezdnię o szerokości 5,5m wraz z obustronnymi chodnikami o szerokości od 2,2m do 3,34m. Przy przebudowie wykorzystany zostanie materiał z rozbiórki istniejącej nawierzchni. Kostka brukowa posłuży do budowy miejsc postojowych i zjazdów, natomiast fragment chodnika po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany częściowo z istniejących płyt granitowych - zapowiada ZDM.

W ramach prac nasadzonych zostanie 45 nowych drzew. Z naszych informacji wynika, że planuje się tu wycięcie 9 drzew, ale wszystko zależy od ich kondycji w chwili prowadzenia inwestycji. Być może część z nich uda się uratować. ZDM zapowiada, że będzie walczyć o każde drzewo. Szczegółowe informacje na temat koncepcji można znaleźć TUTAJ. Konsultacje potrwają do 8 grudnia. Przewidziano spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie. Odbędzie się 28 listopada o 17.00 w XXXVII LO przy ulicy Potockiej 38.

Kiedy inwestycja mogłaby ruszyć? Zarząd Dróg Miejskich nie deklaruje konkretnej daty. Na przyszły rok planowane jest uzyskanie projektu budowlanego. Być może sama inwestycja byłaby prowadzona w 2021 roku. Jej koszt nie ma przekroczyć 10 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro