Reklama
Reklama

Kupując kebab pomogli małemu Alexowi! Trwa największa zbiórka w historii SiePomaga

fot. siepomaga.pl

W niedzielę lokal Kura Warzyw zorganizował akcję wsparcia dla małego poznaniaka.

Kura Warzyw to lokal znajdujący się przy ulicy Wrocławskiej, a także w Warszawie. W ramach "Akcji KURAcja" cały przychód z godzin 17.00 - 23.00 w niedzielę został przekazany na rzecz małego Alexa Jutrzenki. Ile udało się uzbierać? W Poznaniu to ponad 5500 złotych, a w Warszawie prawie 7000 złotych. Łącznie na konto Alexa przelano ponad 12 500 złotych, wliczając to w napiwki przekazane przez pracowników Kury Warzyw.

Alex urodził się w czerwcu jako okaz zdrowia. Dopiero po miesiącu zaczęły się dziać niepokojące rzeczy - nie ruszał się, był coraz słabszy. Szybko go zdiagnozowano - rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Obecnie maluch jest leczony Spiranzą, lekiem, który spowalnia rozwój choroby, ale nie wyleczy dziecka. Dopiero za kilka miesięcy okaże się, czy w ogóle ten lek działa. Ratunkiem na wyleczenie jest dla Alexa terapia genowa prowadzona w USA. Jej koszt to astronomiczne 9 mln złotych.

Zbiórka ruszyła w październiku, dziś na koncie Alexa jest około 4,8 mln złotych. Do jej końca zostały niespełna 2 miesiące. To największa zbiórka w historii portalu siepomaga.pl. Więcej TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro