Reklama
Reklama

Most Chrobrego wymaga przebudowy?

Modernizacja mostu Chrobrego miałaby zostać przeprowadzona w ciągu najbliższych kilku lat.

Dla nas bardzo ważne będzie na pewno zmierzenie się w ciągu kilku lat z modernizacją mostu Chrobrego, ponieważ choć jego stan na szczęście nie jest taki jak była sytuacja z mostem Lecha - tą północną częścią, ale na pewno wymaga przebudowy - zapowiedział w rozmowie z WTK Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania. Zastępca prezydenta poinformował też o kolejnej ważnej inwestycji w planach miasta. Planowany jest też most drogowy pomiędzy Czapurami a Luboniem, co ma odciążyć sytuację komunikacyjną w południowej części naszego miasta - dodał Wiśniewski.

Jak już wcześniejszej informowaliśmy zdaniem urzędników most Bolesława Chrobrego łączący Garbary i Śródkę, choć wiekowy i osłonięty od spodu ochronną siatką, wciąż nadaje się do użytku. Jeżeli chodzi o most Chrobrego to jego stan na dziś jest zadowalający, co oznacza, że możemy się nim bezpiecznie poruszać - komentowała w połowie roku Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Wówczas miejscy urzędnicy informowali też, że miasto w najbliższym czasie chce ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla jego przebudowy. Według informacji do jakich w czerwcu dotarła poznańska "Gazeta Wyborcza" roboty na moście Chrobrego ruszą najwcześniej za cztery lata, czyli po oddaniu do użytku mostu Lecha.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro