Dariusz Żuraw: kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty

Dariusz Żuraw mógł mieć w piątkowy wieczór powody do zadowolenia.

Jego Lech Poznań dobrze wypadł w starciu z Piastem Gliwice i pokonał mistrza Polski 3:0. - To był dobry mecz w naszym wykonaniu i to w obu połowach. Nie przypominam sobie, żeby Piast nam zagroził. Graliśmy nieźle w defensywie. Kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Bramka do szatni dodała nam dużo wiary w siebie. W drugiej połowie gra wyglądała również nieźle - ocenił szkoleniowiec Kolejorza.

- Udało nam się rozpocząć rundę od zwycięstwa z aktualnym mistrzem Polski. Mam nadzieję, że obaliliśmy zarzut, według którego nie potrafimy grać z zespołami będącymi nad nami w tabeli. To było bardzo potrzebne zwycięstwo, szczególnie po tych ostatnich meczach - dodał Żuraw.

W czasie meczu z powodu urazów boisko opuścili Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Pytany o stan ich zdrowia szkoleniowiec odpowiedział, że po pierwszych oględzinach ich sytuacja nie wygląda źle, ale na dokładne diagnozy trzeba jeszcze poczekać.