Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak: chciałbym być takim prezydentem RP, jakim jestem prezydentem Poznania

fot. Fakty po Faktach, TVN 24

Prezydent Poznania ponownie zabrał głos w ogólnopolskich mediach.

Jacek Jaśkowiak był gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24. Przyznał, że ostateczną decyzję o starcie w prawyborach Koalicji Obywatelskiej podjął w poniedziałek, czyli dzień przed upływem terminu zgłoszeń. Wcześniej rozmawiał o tym z najbliższymi i przyznał, że o pomyśle wiedział ograniczony krąg osób.

- Chciałbym być takim prezydentem Rzeczypospolitej, jakim jestem prezydentem Poznania. Miasta otwartego dla wszystkich. Miasta, w którym wszyscy mają się czuć dobrze niezależnie od tego, czy są biedni, czy bogaci, czy są młodzi, w średnim wieku, czy są seniorami. Miasta, w którym również dobrze czują się ci, którzy do nas przybywają, żeby studiować, żeby pracować - mówił Jaśkowiak na antenie TVN24.

Dodał, że jego zdaniem trudniej będzie pokonać Małgorzatę Kidawę-Błońską, niż prezydenta Andrzeja Dudę we właściwych wyborach.

Ponadto gospodarz Poznania zdradził, że był namawiany na start w wyborach prezydenckich od dawna. - Pierwsze rozmowy pojawiły się w zeszłym roku. Rozmawiali ze mną przedstawiciele świata kultury, sztuki, nauki - opowiadał. Zapewnił również, że otrzymał wsparcie m.in. od środowisk konserwatywnych, ruchów obywatelskich czy samorządowców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro