Reklama
Reklama

Donald Tusk o Jacku Jaśkowiaku: "ma większe szanse na zwycięstwo z obecnym prezydentem niż ja"

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Donald Tusk został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Zabrał głos w sprawie prawyborów, które mają się odbyć w Koalicji Obywatelskiej.

- W dzisiejszej sytuacji politycznej dwoje obecnych kandydatów w prezydenckich prawyborach KO ma większe szanse na późniejsze zwycięstwo z obecnym prezydentem niż ja - powiedział dziennikarzom Donald Tusk cytowany przez Polsat News. Nowy szef EPL podkreślił, że trzyma kciuki za obu kandydatów, którzy już zgłosili swoje uczestnictwo w prawyborach. A są to Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Jacek Jaśkowiak. - Bardzo dobrze ich znam. Chciałoby się popierać i jedną, i drugą kandydaturę - dodał.

Od 1 grudnia, a więc od zakończenia swojej kadencji na stanowisku szefa Rady Europy, Tusk chce się zaangażować w sprawy polskiej polityki. Jak zaznacza, będzie to robił w takim wymiarze, w jakim będzie tego od niego oczekiwać kandydat na prezydenta wybrany w prawyborach.

Donald Tusk w środę został wybrany przewodniczącym partii EPL z poparciem wynoszącym 93% głosów. Nie miał kontrkandydatów. Kadencja rozpocznie się 1 grudnia i potrwa trzy lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro