Reklama
Reklama

Roman Giertych o kandydaturze Jacka Jaśkowiaka: "Jaśkowiak jak Jałmużnik papieża"

fot. PAP/Tomasz Gzell

Roman Giertych zabrał głos po tym, jak Jacek Jaśkowiak ogłosił, że będzie startować w prawyborach Platformy Obywatelskiej przed wyborami prezydenckimi.

Giertych, kiedyś jeden z liderów Ligi Polskich Rodzin, a dziś mecenas działający poza polityką nie ukrywający swoich sympatii do opozycji, skomentował kandydaturę Jacka Jaśkowiaka. - Jako urodzony w Wielkopolsce muszę powiedzieć, że jako włodarz Poznania ma on bardzo dobre opinie. Pomimo tego, że wywodzi się z partii, której bazą społeczną jest klasa średnia, Jaśkowiak położył ogromny nacisk na pomoc najbiedniejszym. W Poznaniu dziennie miasto wydaje ponad 1500 posiłków i na wzór Jałmużnika papieża Franciszka kardynała Konrada Krajewskiego we współpracy z Caritas miasto zbudowało dla bezdomnych sieć łaźni i noclegowni oraz mobilną pomoc medyczną. To budzi respekt, pomimo bardzo (niestety) lewicowego światopoglądu Jaśkowiaka - wyjaśnia.

- Myślę, że w zamierzeniach osób, które namawiały prezydenta Poznania do startu był on przede wszystkim ratunkiem przed ośmieszeniem koncepcji prawyborów. Ale życie bywa pełne niespodzianek, a polityka jest złożona prawie wyłącznie z niespodzianek. Tak więc może być ciekawie - dodaje.

Przypomnijmy, że prawybory Platformy Obywatelskiej mają wskazać, kto będzie reprezentować ugrupowanie w wyborach prezydenckich. Jacek Jaśkowiak na pewno zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. W piątek mamy poznać wszystkich kandydatów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro