Reklama
Reklama

6 dorodnych drzew zniknie z centrum Poznania. "Bezduszna decyzja"

Jedno z drzew przeznaczonych do wycinki | fot. Karolina
Jedno z drzew przeznaczonych do wycinki | fot. Karolina

Do naszej redakcji dotarły dwa sygnały od mieszkańców rejonu ulicy 3 Maja i placu Cyryla Ratajskiego, których zaniepokoił komunikat o planowanej wycince drzew.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. w Poznaniu podjęło bezduszną decyzję o wycięciu 6 drzew, w tym pięknego, dużego klonu przed naszymi oknami - pisze Karolina, widz Telewizji WTK. - Proszę o wsparcie - jakiekolwiek. Cokolwiek, co powstrzyma tą bezduszną i bezmyślną decyzję - dodaje. W tej samej sprawie napisała do nas Anna. - Poznań z jednej strony walczy ze smogiem... Z drugiej wycina drzewa? Absurd - pisze.

Skontaktowaliśmy się z MPGM. Jak wyjaśnia Marian Plenzler, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, już rok temu odbyło się spotkanie członków wspólnoty, na którym poruszono kwestię wycinki drzew. - Większość członków zgodziła się na wycinkę. Dlaczego? To dorodne okazy. W trakcie wichur gałęzie uderzają w okna mieszkań stwarzając zagrożenie. Dodatkowo korzenie tych drzew uszkadzają fundamenty budynku, a także niszczą wyremontowane chodniki - wymienia. Wspólnota wystąpiła do Wydziału Ochrony Środowiska o zgodę na wycięcie 6 drzew i taką zgodę otrzymała. - Zostaliśmy zobligowani do tego, by po wycięciu tych drzew, w ich miejscu nasadzić nowe. I tak się stanie. Dodatkowo zaplanowano nasadzenia m.in. krzewów - dodaje.

Wycinka została zaplanowana na przyszły tydzień. Mieszkańcy są proszeni o przeparkowanie samochodów i rowerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro