Reklama
Reklama

20 złotych za parkowanie przy Termach Maltańskich dla "nie-klientów". Klienci mają zniżkę, ale część z nich o niej nie wie

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Do naszej redakcji napisał oburzony czytelnik.

- Chciałbym zwrócić uwagę na problem braku informacji prowadzący do pobierania od klientów Term zawyżonych opłat za parking. Nowy regulamin parkingu przewiduje wyższe opłaty za parking dla osób niekorzystających z Term. W celu obniżenia płatności trzeba bilet parkingowy "zarejestrować" w kasie. Nie jest to przekazywane przy kupowaniu biletu. Co więcej, nie ma żadnej informacji przy urządzeniu do opłacania parkingu! Z tego powodu, ludzie wychodzący z Term (często np. ze zmęczonymi dziećmi) płacą za parking 20 zł zamiast trzech. To złodziejstwo - pisze nasz czytelnik Jerzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prezes Term Maltańskich, Jerzy Krężlewski przyznaje, że zmiana w regulaminie parkingów weszła w życie kilka miesięcy temu. - Szczególnie wiosną i latem, przy pięknej pogodzie, parking przy naszym kompleksie zapełnia się samochodami osób, które nie korzystają z Term Maltańskich, a wybierają się na spacer nad jezioro. Klienci zgłaszali nam problem z wolnymi miejscami parkingowymi i dlatego postanowiliśmy o nich zadbać - mówi.

Zgodnie z regulaminem na parkingu niestrzeżonym przy kompleksie opłaty wynoszą 3 zł dla klientów do dwóch godzin lub 5 złotych dla klientów za postój powyżej 2 godzin. Nie-klienci płacą 20 złotych bez limitu czasu (na dobę - w godzinach otwarcia parkingu). W przypadku parkingu dozorowanego opłata dla klientów to 3 zł za godzinę, a dla nie-klientów 20 złotych.

- Zapewniam, że na każdym automacie, w którym opłaca się bilet parkingowy znajduje się informacja o wysokości opłat. Nasi klienci są informowani z każdej strony o tym, że by zapłacić mniej za parking, muszą okazać bilet parkingowy. Informują o tym tablice w drodze do kompleksu, a także plakaty umieszczone w holu obiektu. Wyświetlają się też stosowne komunikaty na monitorach - wymienia Krężlewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro